Klimaatverandering: risico-inventarisatie en -communicatie

Klimaatverandering: reëel gevaar of onrealistisch beeld?
De laatste jaren worden we steeds vaker geconfronteerd met mogelijke gevolgen van klimaatverandering. Denk hierbij aan watertekorten en de dijkdoorbraak bij Wilnis in 2003, de recente overstromingen in Zuid-Limburg en Duitsland, de sterk wisselende grondwaterstanden in West Nederland, waardoor zowel de kans op vochtoverlast en funderingschade toeneemt en, verder weg, de overstromingen op grote schaal in Australië. Zijn deze problemen een gevolg van klimaatverandering? Hoe kunnen we omgaan met wateroverlast en droogte? Welke actoren moet u daarbij betrekken en hoe communiceren we de risico's?

De overheid, de wetenschap en de media besteden veel aandacht aan (de gevolgen van) klimaatverandering. Vele studies en (computer)modellen proberen de toekomstige effecten van klimaatverandering in kaart te brengen. Maar wat kunnen we daarnaast leren van het verleden en de vakkennis van de mensen in het veld? Is er tegenwoordig überhaupt nog ruimte voor intuïtie en vakmanschap? Welke rol zouden deze moeten hebben in beleidsvorming? En hoe kunnen de risico's en gevolgen effectief gecommuniceerd worden, rekening houdend met het digitale informatietijdperk dat gekenmerkt wordt door een sterke beeldcultuur?

De cursus behandelt
Tijdens de cursus Klimaatverandering: risico-inventarisatie en -communicatie wordt ingegaan op de risico's, strategieën, communicatie en onzekerheden rond klimaatverandering. Vooraanstaande sprekers behandelen de thematiek vanuit hun ruime ervaring en kennis over trends uit het verleden en de meest recente ontwikkelingen. Daarnaast wordt er ingegaan op het verschil tussen risicoperceptie en het reële risico. Hoe daar mee om te gaan? Vanuit de drieslag technologie-ontwerp-communicatie krijgt u een handelingsperspectief aangereikt over hoe in de toekomst met de risico's van klimaatverandering kan worden omgegaan. Naast het overbrengen van kennis en inzichten, wordt ook actief de dialoog aangegaan met de deelnemers en is er ruimschoots gelegenheid om bij te praten met vakgenoten en sprekers.

Doelgroep
Tot de doelgroep van de cursus Klimaatverandering: risico-inventarisatie en –communicatie behoren beleidsmedewerkers, ontwerpers, uitvoerders van rijks- en provinciale overheden, gemeenten, waterschappen, natuur- en milieuorganisaties, adviesbureaus en professionals werkzaam binnen het onderwijs. Daarnaast is de cursus interessant voor iedereen die professioneel geïnteresseerd is in thema's als klimaatverandering, wateroverlast, droogte, hitte, veiligheid, risicomanagement, gebiedsontwikkeling en ruimtelijke planning. Van de deelnemers wordt een hbo/wo-niveau verondersteld.

Klik hier voor meer informatie en aanmelding.

Terug

ontwerp: Hans Dienaar bNO | site bouw: NMEDIA